Egotörés kiút a szenvedésből 

 

Egónk, személyiségünk lebontható alszemélyiségekre. Ezek közül – manapság – a Belső gyermek kap kiemelt figyelmet, mert abban a életszakaszban – 0-7 éves korig – amikor kibontakozna, a számtalan kapott sérülés miatt – mondhatni – nyomorékká válik, van akinél majdnem teljesen, de az emberek többségénél – minimum – részlegesen lebénult állapotban van.

A bennünk élő Belső gyermek 3-4 éves korunkra össze állít egy „sors könyvet”, amelyben a kritikus szituációkra – az addigi tapasztalatai alapján – különböző „vészforgatókönyveket” ír. Ezek, mind valami alap-programok, az egész életünket végig kísérik és stresszhelyzetekben működésbe lépnek.  Így, mondhatjuk, hogy felnőttként is, a legtöbb problémás helyzetben a bennünk élő 3-4 éves gyerek érzületével reagáljuk le a történéseket.

Az ezzel foglakozók összegyűjtöttek 12+3 olyan alap-program típust, melyeket a szülői tiltások alapján tesz magáévá az ember, amelyből jellemzően több is megtalálható a legtöbb embernél.

A tanfolyamok célja, hogy egy előzetes elméleti felvezetés után végig menjünk közösen ezeken a program-blokkokon, feltérképezzük, hogy kinek melyikből van „bespájzolva”, s azokat elengedjük, feloldjuk…

Ezen elengedés azért is fontos mert, ez minden stressz szituációban aktiválódik, s ezzel kimozdít a jelenből, így nem a valós pillanatnyi helyzetet éljük meg, hanem „regresszálódunk” , s így a múlt béli rendezetlen dolgaink köszönnek vissza, mind addig, amíg nem tudatosítjuk őket, s el nem engedjük.

Ahhoz, hogy helyesen tudjunk belehelyezkedni a jelenbe és az adott helyzetnek megfelelő döntéseket tudjunk hozni és megcselekedni, szükséges, hogy nyitottak legyünk az „inspiráltságra”. Viszont legtöbb esetben a tudatalattinkból feljövő programok befolyásolnak és kimozdítanak, így azok „inspirálnak”, s így a „régi idők zenéjére táncolunk”, nem vagyunk képesek a jelen pillanatnak megfelelően cselekedni. Ezért is fontos „feltérképezni” ezen programokat, hitrendszereket, s elengedni.

 

A folytatás, , hogy mivel arra jöttünk rá, hogy akár az emberiség, az egyedi ember is fejlődésében, úgy 3-4-5 éves kornál tart. Ez abban nyilvánul meg, hogy az emberek leragadnak – számukra traumatikus események miatt – lelki fejlődésükben a fentebb említett kornál és az akkor kialakított stratégiák – mint valami programok – mentén élik az életüket.

Az előbb említett 12+3 szülői tiltáson kívül, összeszedtünk 35 olyan viselkedés mintát amely a legtöbb emberben valamilyen mértékben megtalálható, melyeket természetesen gyermek korban veszünk fel, alakítunk ki. Őket meg is neveztük…  úgy mint:  a ”dühöngő”, a ”függő”, a  ”zsarnok”, az ”önimádó”, a ”varázsló”,  a”magányos”, az ”antiszociális”,  az ”irracionális”, az ”elutasított”, a” gyűjtő”, az ”aggódó”…  a ”tökéletlen”…   és ezekhez hasonló  további 23…   Tehát a folytatásban – 2., 3. alkalommal – ezeket dolgozzuk fel és engedjük el a velük kapcsolatos hitrendszerekkel, félelmekkel egyetemben.